fbpx
Przejdź do treści

O nas. Psia Szkoła Dobrej Zabawy

Psia Szkoła Dobrej Zabawy to wyjątkowe miejsce, gdzie psy (i opiekunowie) doskonale się bawią i uczą. Szkolenie psa, praca z nim nie polega na wojskowej dyscyplinie i wydawaniu komend. W naszej szkole najważniejsze jest fajne spędzanie czasu z psem, komunikacja, zabawa oraz nauka.

Dobra zabawa

Dysponujemy przestronną i funkcjonalnie urządzoną salą zabaw. Jest ona pełna wszelkiego rodzaju zabawek: węchowych, intelektualnych, piszczących i szarpaków. Posiadamy także zabawki ruchome oraz wyposażenie służące do wzbogacenia sensorycznego. Podczas pobytu w sali zabaw psy używają różnych zmysłów. Mają także wyjątkową okazję do używania instynktu łowieckiego- węszenia, polowania oraz „rozszarpywania” zdobyczy. W sali zabaw psy „polują” na smaczki, ale w codziennym życiu rzadko mają okazję do zaspokajania swoich potrzeb łowieckich.

Wyposażenie sali zabaw zaprojektowane zostało tak, aby łatwo zmieniać aranżację. Dzięki temu każda wizyta w sali jest inna. Duży wybór różnorodnych zabawek sprawia, że podczas kolejnych wizyt pies cały czas znajduje coś nowego. Pies oraz opiekun rozwijają umiejętność zabawy, uczą się komunikacji i lepszego zrozumienia.

Komfortowe warunki

Zajęcia grupowe (psie przedszkole, nosework, podstawy posłuszeństwa) odbywają się w sali zabaw lub na znajdującym się w pobliżu placu treningowym. Jest to rozwiązanie komfortowe dla psów i opiekunów. Pogoda jest zmienna, a szkolenie w zimnie, deszczu czy silnym wietrze odbiera przyjemność z pracy z psem. W zależności od pogody oraz tematyki zajęcia odbywają się w sali lub na ogrodzonym placu treningowym. Takie warunki ograniczają ilość rozproszeń, dzięki czemu opiekun może bardziej efektywnie pracować z psem.

Bezpieczeństwo

W Psiej Szkole Dobrej Zabawy dbamy o bezpieczeństwo psów i opiekunów. Sala zabaw jest regularnie dezynfekowana i ozonowana, aby wyeliminować wirusy i bakterie.

Dla wspólnego bezpieczeństwa na zajęcia zapraszamy tylko psy z aktualnymi szczepieniami przeciwko chorobom zakaźnym i wściekliźnie, które są regularnie odrobaczane.

Wiedza

Poza długim doświadczeniem w pracy z psami posiadam oficjalne uprawnienia zoopsychologa- behawiorysty (studia podyplomowe na SGGW). Od ponad 10 lat prowadzę hodowlę psów i szczeniaki to moja specjalność. Mogę śmiało powiedzieć, że znam się na nich jak nikt inny. Poza tym trenuję z psami posłuszeństwo i nosework, bo wiedza najlepiej działa w praktyce.

Zapraszam na zajęcia:

Psia Szkoła Dobrej Zabawy

Psy, moja pasja

Od 15 lat kocham psy, obserwuję je i uczę się od nich. Efektem wiedzy i pasji jest Psia Szkoła Dobrej Zabawy.

Moje stado (liczące obecnie 6 sztuk) jest bezcennym źródłem wiedzy na temat psich zachowań. Dużo nauczyłam się od suk wychowujących szczeniaki. Ich podejście nie ma w sobie niczego z czułostkowości i rozwiązywania wszelkich problemów smaczkami. Suka- matka kocha swoje szczeniaki, ale potrafi także zdecydowanie wymuszać na szczeniakach właściwe zachowania. Jeśli na czymś znam się najlepiej, jest to wychowanie szczeniaków.

Podstawą dla mojej pracy z psami (behawioralnej i szkoleniowej) jest wiedza zdobywana dzięki doświadczeniu ze swoimi psami i psami klientów. Uczestniczę też w różnych szkoleniach, bo dają one ciekawą perspektywę i pozwalają poszerzać wiedzę. Przez lata uczestniczyłam w kilkudziesięciu szkoleniach i kursach. Najbardziej aktualne i istotne to:

Studia podyplomowe „Zoopsychologia. Problemy behawioru psów” na warszawskiej SGGW

Kurs dla asystentów kynologicznych organizowany przez Związek Kynologiczny w Polsce.

Kurs dla instruktorów noserowk organizowany przez Polską Ligę Nosework

Szkolenie z integracji sensorycznej dla psów

Seria szkoleń na temat metody BAT w terapii behawioralnej psów

Liczne warsztaty z zakresu posłuszeństwa sportowego, motywacji, pracy z psami

Dlaczego Psia Szkoła Dobrej Zabawy?

Nigdy nie interesowały mnie sporty ani rywalizacja, ale lubiłam robić coś ciekawego z psami. Wymyślałam im różne zabawy, testowaliśmy zabawki. Robiłam i projektowałam dla nich zabawki, jakich nie mogłam znaleźć w sklepach.

Na serio zainteresowałam się zabawą u zwierząt podczas studiów podyplomowych na SGGW. Podczas szkolenia psów coraz częściej używa się zabawy. .

Zabawa pełni mnóstwo istotnych funkcji społecznych, a także wpływ na rozwój zwierzęcia, które się bawi. Połączyłam wiedzę akademicką z osobistym doświadczeniem zabawy z psami, aby stworzyć wyjątkowe podejście oparte na zabawie.

Zabawa może być sposobem na aktywnie i ciekawe spędzanie czasu, oderwaniem od nudy i codzienności. Może stanowić element szkolenia z posłuszeństwa, wychowania psa i tworzenia z nim dobrej relacji. Zabawa z psem może być także elementem terapii behawioralnej psów z problemami.

Rezerwując wizytę w Psiej Szkole Dobrej Zabawy możecie sprawdzić, czy takie podejście podoba się wam i waszym psom.

dr Magdalena Dąbrowska behawiorysta zoopsycholog. Psia Szkoła Dobrej Zabawy
dr Magdalena Dąbrowska z psami. Foto: Justyna Scordar

Behawiorysta/ zoopsycholog

Ukończyłam prestiżowe studia z zoopsychologii w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Usystematyzowały moją wiedzę oraz pokazały, jak praktycznie pracować z psami z problemami behawioralnymi.

Hodowczyni psów rasowych

Posiadam lata praktycznego doświadczenia z odchowaniem i socjalizacją szczeniaków. Wspomagałam opiekunów szczeniąt z mojej hodowli w dobrym wychowaniu i socjalizacji szczeniąt. Teraz wiedzą tą dzielę się na zajęciach „Psiego przedszkola”.

Badaczka i nauczycielka akademicka

Moja wiedza o psach oparta jest na faktach i badaniach naukowych, a uzupełniona praktycznym doświadczeniem życia z psami. Dzięki doświadczeniu dydaktycznemu potrafię przekazywać widzę. Bo w szkoleniu psów chodzi przede wszystkim o wyjaśnienie opiekunowi, jak ma pracować z psem.

Psia Szkoła Dobrej Zabawy dr Magdalena Dąbrowska

dr Magdalena Dąbrowska

Behawiorystka/ zoopsycholog, hodowczyni psów rasowych, instruktorka nosework. Opiekunka 6 westie. Założycielka Psiej Szkoły Dobrej Zabawy.