fbpx
Przejdź do treści

Nosework

Nosework nos psa

Kurs nosework dla początkujących:

Kurs nosework obejmuje 8 spotkań trwających 50 minut. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w sali treningowej lub na placu.

Koszt kursu: 600 zł

Początek zajęć: sobota, 02.09, godz. 13.00

20.09 (środa), godz. 19.00

Zajęcia odbywają się w sali, a przy ładnej pogodzie na placu szkoleniowym.

Kurs nosework dla średnio- zaawansowanych

8 spotkań trwających 50 minut. Zajęcia odbywają się w mieście lub na sali treningowej.

Początek zajęć: sobota, 02.09, godz. 14.00

20.09 (środa), godz. 20.00

Cena: 600 zł.

Nosework w mieście

Treningi nosework w miejscach publicznych, dla psów chcących doskonalić umiejętności. Każdy trening to przeszukania ciekawych ringów, w razie potrzeby ćwiczenia techniczne.

Wtorek, godz. 18.00

Cena: 60 zł pojedyncze zajęcia

Liczba uczestników: od 2 do 3 osób z psami.

Nosework. Zajęcia grupowe

Nosework to sport kynologiczny i sposób aktywności z psem. W treningu wykorzystuje się naturalne predyspozycje psa do szukania zapachów. Mogą go uprawiać psy młode i stare, małe i duże, a nawet psy niepełnosprawne. Psy poszukują ukrytych próbek zapachowych. Najczęściej pracuje się na trzech zapachach:

 • cynamon,
 • goździk,
 • pomarańcza.

Nosework to przede wszystkim sposób na fajne spędzanie czasu z psem, zapewnienie mu stymulacji intelektualnej. Może być urozmaiceniem spacerów i częścią codziennego życia. To forma aktywności, która nie wymaga specjalnego ekwipunku, długich przygotowań czy poświęcania dużej ilości czasu. Trening z psem to kilka minut dziennie.

Pies pracuje na stożku zapachowym- to rodzaj łamigłówki, którą pies musi rozwiązać. Aby to zrobić, używa nosa i musi ,,pokombinować” intelektualnie. To wystarczy, aby pies poczuł pozytywne zmęczenie oraz rozruszał trochę nosek i szare komórki. Nosework wymaga dobrej komunikacji pomiędzy psem i przewodnikiem. Pies wyszukuje miejsce ukrycia próbki zapachowej i musi o tym ,,powiedzieć” przewodnikowi. Przewodnik musi nauczyć się czytać zachowania psa aby rozpoznać, gdy ten wskazuje miejsce ukrycia próbki zapachowej.

Nosework jest odpowiedni dla psów w każdym wieku. Węszenie ma działanie uspokajające, więc trenngi nosework często polecane są psom z problemami behawioralnymi.

Dlaczego warto trenować nosework?

Nosework dla początkujących

Podczas zajęć nosework dla początkujących pies nauczy się:

 • motywacji do pracy nosem,
 • systematycznej pracy w przeszukiwaniu,
 • rozpoznawania oraz oznaczania próbek zapachowych,
 • przeszukiwania różnych przedmiotów, pomieszczeń.

Przewodnik psa nauczy się:

 • czytania mowy ciała psa,
 • różnych technik handlingu,
 • podstaw teorii zapachu, aby móc samodzielnie układać ringi treningowe,
 • pozna znaczenie mowy ciała w handlingu.

Pies i przewodnik będą mieli umiejętności umożliwiające samodzielne treningi. Wprowadzenie treningu nosework pozwala na urozmaicenie spacerów, a także na zapewnienie psu aktywności i rozrywki intelektualnej w domu, gdy pogoda nie sprzyja spacerom.

Nosework dla średnio- zaawansowanych

Zajęcia przeznaczone są dla psów, które opanowały już podstawy nosework. Mają już wprowadzone 3 zapachy (cynamon, goździk, pomarańcza) i chciałyby podnosić umiejętności.

Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętności techniczne psów i ich przewodników. Wprowadzone zostaną takie zagadnienia jak:

 • oznaczanie próbek wielokrotnych,
 • wyszukiwanie oraz oznaczanie próbek niedostępnych i trudno dostępnych
 • praca w rozproszeniach (teren),
 • ignorowanie zapachów zwodniczych,
 • samodzielność psa i motywacja do pracy.

Tematyka zajęć będzie (przynajmniej częściowo) nawiązywać do tego, co sprawia problemy psom lub zawodnikom uczestniczącym w zajęciach. Nawet, jeśli głównie trenujecie samodzielnie, warto czasem sprawdzić swoje umiejętności w innym środowisku. Spojrzenie osoby z zewnątrz może być cenną wskazówką dotyczącą pracy z psem i komunikacji. Treningi nastawione są na rozwijanie określonych umiejętności.

Miejsce zajęć

Zajęcia dla początkujących odbywają się w sali treningowej w Zemborzycach Podleśnych 126. Jej wyposażenie stwarza doskonałe warunki do treningów. Zajęcia dla średnio-zaawansowanych oraz nosework w mieście- odbywają się na terenie Lublina. Uczestnicy są z wyprzedzeniem informowani o miejscu treningu.

Wszystkie zajęcia dostępne są w opcji zajęć grupowych i indywidualnych

Jestem instruktorką Polskiej Ligi Nosework, ale w treningach nosework korzystam z różnorodnych inspiracji.

Pozostałe oferty:

Szkolenie psów

Konsultacje behawioralne


Więcej, niż szkolenie psów!