fbpx
Przejdź do treści
behawiorysta zoopsycholog Lublin

Twój pies sprawia problemy, z którymi nie potrafisz sobie poradzić? Skorzysta z pomocy specjalistki od zachowań psów. Podczas wizyty analizuję przyczynę problemów psa oraz opracowuję sposoby ich rozwiązania.

Spotkanie z behawiorystą/ zoopsychologiem trwa ok. 2 godzin

Cena: 200 zł

Konsultacje odbywają się w miejscu zamieszkania psa i jego opiekunów. Na terenie Lublina i okolic dojazd jest bezpłatny. Dojazd poza Lublin: 0,5 zł za km.

Konsultacja z psim behawiorystą pomoże rozwiązać problemy z psem. Pozwoli też lepiej zrozumieć zachowania psa, a poprzez regularną pracę i zabawę zbudować dobrą relację.

Jak wygląda wizyta behawiorysty?

Konsultacje behawioralne zazwyczaj odbywają się w domu opiekuna psa. Wtedy najłatwiej jest obserwować zachowania psa w naturalnym dla niego środowisku.

Wizyta obejmuje:

  • Wywiad na temat psa, jego historii, zdrowia, stylu życia, aktywności, szkolenia.
  • Wywiad dotyczący problemów z psem.
  • Propozycja rozwiązań. Omawiamy i testujemy różne możliwości pracy z psem w celu rozwiązania problemów.
  • Wskazówki dla opiekuna, jak pracować z psem.
  • Pisemne zalecenia dotyczące metod pracy z psem. Wysyłane są do opiekuna po wizycie.

Efekty wizyty behawioralnej

Behawiorysta posiada wiedzę na temat zachowania psa, jego potrzeb. Zna także techniki pracy z psami i dobiera je do indywidualnych potrzeb psa. Jednak behawiorysta nie jest cudotwórcą czy „zaklinaczem psów”. Aby zmienić zachowanie psa i wyeliminować zachowania niepożądane, potrzebne jest zaangażowanie opiekunów psa. Zmiana zachowań wymaga systematycznej pracy, która może trwać wiele tygodni.

Eliminację niepożądanych zachowań u psa można porównać do nauki języka obcego, rzucania palenia czy diety odchudzającej. Wyniki nie są natychmiastowe, ale wymagają systematycznej pracy. Pamiętajcie o tym, prosząc o pomoc behawiorystę.

Są też dobre wiadomości.

Praca z psem zazwyczaj jest satysfakcjonująca dla opiekunów. Gdy wiedzą już, jak pracować z psem, cieszą się z osiąganych efektów i sukcesów. Często też poprawia się komunikacja z psem, relacja między psem a opiekunem. Treningi czy ćwiczenia z psem nie wymagają też dużo czasu: zazwyczaj wystarczy 10 minut dziennie.

Behawiorysta czy szkoleniowiec?

Problematyczne zachowania psa mogą mieć różną przyczynę. Wynikają z niespełnienia potrzeb psa, z tego, że pies nudzi się, pozbawiony jest stymulacji intelektualnej, możliwości podejmowania decyzji. Równie często problematyczne zachowania są efektem braku podstawowego treningu posłuszeństwa.

Podczas wizyty oceniam, co jest potrzebne psu i wdrażamy zmiany.

Przeczytaj więcej:

Behawiorysta, zoopsycholog czy szkoleniowiec? Kogo prosić o pomoc?

Lepiej zapobiegać problemom behawioralnym psa

Stara mądrość mówi, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Niedoświadczonym opiekunom psów proponuję konsultacje behawioralne, podczas których dowiedzą się, jak dobrze prowadzić psa, zaspokajać jego potrzeby, komunikować się i zapobiec wystąpieniu problemów w przyszłości.

W przypadku szczeniaków taką funkcję pełnią zajęcia psiego przedszkola. Podczas zajęć nie tylko szczeniak poznaje nowe otoczenie i nawiązuje relacje z psami i ludźmi. Uczy się także opiekun. Zdobywa wiedzę na temat komunikacji i szkolenia, potrzeb szczeniaka. Dzięki tej wiedzy jest w stanie wychować szczeniaka na mądrego, stabilnego i fajnego psa.